Haber

İBB’den yeni metro müjdesi

İSTANBUL (İGFA) – “5 yıldan kısa bir sürede yaklaşık 66 kilometrelik metroyu tamamlayarak halkımızın hizmetine açtık” diyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bunlar her zaman yapılabilecek çalışmalar. hesaplarla, kitaplarla, planlamayla sorunsuz tamamlandı. Bu işi hafife alanlar var. Bu işi küçümseyenler maalesef 10 durağan metro hattına çevirdiler. Biz bu işi ciddiye alıyoruz. Çok ciddi insanlar önemli işler yapabilir. .

Bu yüzden gösteriş yapmıyoruz; Metroyu yapıyoruz. Ya da havaya püskürtmeyiz; Metroyu yapıyoruz. Ayrıca metroyu bize en çok oy verenler için değil, İstanbul halkı için yapıyoruz. Bunu da sürdüreceğiz. “İnşallah hep birlikte, İstanbul’un altına metro, raylarla döşenen demiryolları, büyük yer altı hatları, 700 kilometreyi aşan metro ağıyla bir İstanbul yaratacağız” dedi.

İmamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Mart ayında bu sınırla birlikte iki metro hattını da hizmete açacağız. Sancaktepe, Sultanbeyli ve Çekmeköy olmak üzere üç ilçemizin değerli insanları için burada metro yolculuğuyla halkımızı buluşturacağız. Değerli bir sınır. Bazen ‘Metroyu başlattık!’ diyorlar. İhale var, yüzde 3-4 ilerleme var… Bu, ihaleyi kazanan bir firmanın, ihaleyi kazanan firmanın da şantiyeye yerleşmesi anlamına geliyor. Biz devraldığımızda şu anki durum bu. Ve bu durumdan bugüne kadar olan süreç şöyle işliyor: Devraldığımız anda bu metro hattı için gerekli olan finansmanın ilk boyutunu sadece 4 ayda hazırlamakla başladık. Biz buraya 2019 yılı sonunda yani 2020 yılı başında başladık. Yani sıfırdan başladık ve çok şükür 4’üncü yılımıza geldiğimizde büyük bir kısmını vatandaşlarımızın hizmetine açmış olacağız. . 5’inci yılda hepsini açacağız. Önemli bir seyahat kapasitesi olan bu sınırı, sadece bir yıl içerisinde Sultanbeyli dahil vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.”

dogansarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu