Haber

BBC yerel radyo çalışanları kemer sıkma kararını protesto etmek için greve gitti

İngiltere’de Ulusal Gazeteciler Sendikası (NUJ) üyesi ve BBC yerel radyo çalışanı yaklaşık 1000 kişi, kurumun tasarruf amacıyla yayın sürelerini kısaltma ve programları birleştirme kararını protesto etmek için gece yarısından itibaren 48 saat greve gitti. .

NUJ’den yapılan açıklamada, BBC’nin 39 yerel radyoda bazı yayınları birleştirme, yayın sürelerini kısaltma veya bazı programları kaldırma kararları nedeniyle çalışanların 7 Haziran günü saat 00.00’da greve başladığı belirtildi.

BBC ile yapılan görüşmelerden sonuç alınamadığına işaret edilen açıklamada, yerel radyo çalışanlarının ülke genelinde halkın değer verdiği radyo yayınlarını savunmak için grevde olduğu belirtildi.

Açıklamada, radyo çalışanlarının hakları konusunda mecliste lobi faaliyetleri yürütüldüğüne de dikkat çekildi. Gece başlayan grev 8 Haziran 23:59’da sona erecek.

BBC yerel radyo çalışanları da geçen ay Kuzey İrlanda’da greve gitti. Yine geçen ay NUJ, İngiltere çapında grev için oy kullandı ve grev kararının açıklanmasının ardından BBC bunun acı verici bir karar olduğunu duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu